Wasz czas na bliskość!

Warto to przeżyć.
img

Weekend Małżeński w swoim założeniu jest czasem odkrywania i doświadczania wartości relacji małżeńskiej. To Bóg wymyślił małżeństwo jako wspólnotę osób żyjącą w relacji na wzór relacji Osób Trójcy Świętej: „Uczyńmy człowieka na nasz obraz, podobnego nam” (Rdz 1, 26), i dlatego warto sobie uświadomić, że obecne w ludzkim sercu pragnienie bliskości nie jest czymś przypadkowym, lecz sięga swymi korzeniami najgłębszych Bożych pragnień. Stąd można śmiało powiedzieć, że małżeństwo pochodzi z Raju.

Rzeczywistość Raju została utracona, ale nie utraciliśmy tęsknoty i pragnienia, aby bliskość nadal płynęła z relacji z Bogiem i ze współmałżonkiem. Zmieniło się jedynie to, że aby to osiągnąć i tego doświadczać trzeba wysiłku tworzenia, budowania i pielęgnowania tej budowli w związku. Dlatego Weekendy Małżeńskie oraz rekolekcje przeznaczone także dla pojedynczych osób, są czasem rozwoju i inwestycji.

Nasze rekolekcje w formie warsztatowej to nie terapia grupowa, i nie forma mitingu, na którym publicznie opowiadamy o swoich problemach w związku. Na spotkaniu nie odpytujemy nikogo z posiadanej wiedzy i nie sprawdzamy Waszych umiejętności życia razem. To przede wszystkim czas na bliskość i dialog z osobą, którą kochasz i z którą jesteś związany. To czas sprezentowany sobie nawzajem.

[column col=”1/2″]

[/column]

Po co komu Weekendy Małżeńskie?

Weekend Małżeński nie jest przeznaczony dla Par w głębokim i poważnym kryzysie. A czy Wasz kryzys jest taki właśnie? Chcesz o tym porozmawiać i przekonać się? Zadzwoń do mnie 🙂 504 328 796 brat Piotr Zajączkowski – moderator Weekendów Małżeńskich.

W wyborze danych rekolekcji zachęcamy do kierowania się głównie TEMATEM, a nie tylko terminem.

Pozwala to przeżyć rekolekcje w zgodzie z tematem, który Was interesuje. Dlatego warto wczytać się w opis danego tematu, aby uświadomić sobie o czym będą dane rekolekcje.

Intymność

Metoda opiera się jedynie na pracy we dwoje przy własnym stoliku małżeńskim lub w pojedynkę. Warsztaty pozwalają na aktywny udział w oparciu o własne doświadczenie, którym nie trzeba się dzielić z innymi.

Moc dialogu

Akcentujemy głównie znaczenie dialogu między małżonkami. Staramy się im pomóc w odkryciu, że dialog jest skuteczną drogą nie tylko w rozwiązywaniu problemów, ale także w poznaniu siebie samego.

Czas tylko dla nas

Warsztaty są czasem ofiarowanym swojemu małżeństwu, aby je pokochać na nowo. Czasem budowania relacji i więzi między mężem i żoną, często powrotem do pierwotnej miłości oraz radością wspólnej obecności.

Modlitwa

Eucharystia i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Spowiedź Święta odnawiają naszą relację z Chrystusem.Bóg przez Sakrament Małżeństwa wchodzi w życie małżonków i ich więź, aby być stałym Źródłem mocy miłości.

Możesz skorzystać

[our_motives][our_motive title=”Weekend Małżeński” description=”Dla małżonków także niesakramentalnych, aby budować relacje i uczyć się życia w związku.”][/our_motive]
[our_motive title=”Dla Mężczyzn” description=”Warsztaty rozwijające męską naturę i męską duchowość oraz wzrastanie w wypełnianiu roli ojca. Największą karierą mężczyzny jest ojcostwo.”][/our_motive]
[our_motive title=”Dla Kobiet” description=”Warsztaty rozwijające kobiecość i duchowość kobiety odkrywaną w relacji do Boga i współmałżonka. To głównie rozwój wiary w to, że moje piękno może być urzekające.”][/our_motive]
[our_motive title=”Dla Wszystkich” description=”To warsztaty i rekolekcje dla każdej Osoby, która pragnie rozwoju w swoim życiu duchowym i relacyjnym, jak również w roli jaką spełnia na co dzień.”][/our_motive]
[/our_motives] Zapisz się teraz

Prowadzący

Jesteśmy dla Was, aby towarzyszyć na drogach rozwoju.

Zadowoleni Uczestnicy

Kasia i Tomasz

Myślisz, że wiesz już wszystko o małżeństwie i żaden zakonnik cię nie będzie uczył jak być dobrym mężem/żoną? Rzucam ci wyzwanie - przyjedź a przekonasz się w jak wielkim błędzie byłeś/-aś. Jesteśmy z żona już po piątych warsztatach małżeńskich w Zakroczymiu. Każdy z nich był wyjątkowy. Aż dziw bierze, że na relację małżeńską można patrzeć z tak wielu perspektyw (a każda tak dużo wnosi!). Czas spotkania małżonków podczas weekendów ma niesamowitą jakość, nie do osiągnięcia w innych okolicznościach. Uważam, że jest to najlepsza inwestycja w relację, która mam nadzieję, będzie procentować do końca życia. Z całego serca polecam warsztaty i pozdrawiam Brata Piotra - Rozbójnika Małżeńskiego

Magdalena i Jacek

Weekend pt. "Spotkać się w dialogu" organizowany 27.10. - 29.10.2017 był 10-tym weekendem na który wybraliśmy się z żoną. Po takiej podróży po różnych tematach jestem jako facet zdania, że nie jest tak i nie będzie, że wiem wszystko i jestem najlepszym specjalistą od potrzeb mojej żony. Te spotkania pokazują mi jak bardzo mogę się pomylić w stwierdzeniu, że dobrze wiem czego moja małżonka chce i o czym marzy. Weekend małżeński to czas bardzo dobrze przemyślany i zaplanowany, na rozmowę, na zatrzymanie się i spojrzenie współmałżonkowi w oczy, na budowanie lub odbudowę relacji, poczucia bezpieczeństwa oraz wzajemnej bliskości. Publicznie stwierdzam zatem, że BARDZO MĘSKIM (!) zachowaniem jest zabranie żony na taki weekend i chęć walki o relację nie jest żadną oznaką słabości lub niewiedzy. Serdecznie polecam wszystkim facetom, jednak nadmienię, że dla prawdziwych mężczyzn jest to pozycja OBOWIĄZKOWA !!!. Dziękuję za uwagę.

Renata i Piotr

Mąż: Dobra opcja. Szczególnie dla małżeństw z dłuższym stażem, choć niekoniecznie. My mieliśmy trzy miesiące życia kiedy ruszyliśmy na Weekend. Można by rzec, że wybraliśmy się tak trochę prewencyjnie. Ale były odkrycia i zdziwienia - a to uważam za dobrą rzecz. Ja odkryłem na przykład, że mam zapędy na religijnego terrorystę i trochę mnie to zrównoważyło. Spoko sprawą jest też to, że siedziałem sobie z moją piękną przy stoliczku, przy goździczku i przy świeczku i właściwie mogliśmy w czasie rzeczywistym testować na żywym organizmie małżeńskim czy to co słyszymy działa. No i działa! Więc do dzieła. Żona: Zaproszenie na warsztaty otrzymaliśmy w ślubnym prezencie od naszych świadków, którzy bardzo je i zachwalali. Jesteśmy młodym małżeństwem z 3 miesięcznym stażem i warsztaty okazały się dla nas bardzo cenne. Warsztaty pomagają poukładać sobie wiele rzeczy w głowie. Ćwiczenia skłaniają do refleksji i dialogu z małżonkiem. Nas bardzo otworzyły na siebie i zbliżyły. Brat Piotr pokazał

Joanna i Michał

Świetnie spędzony czas wspólnie z żoną, nowe spostrzeżenie na wiele spraw na które mamy wpływ a na która nie. Od początku do końca czuć obecność Ducha Świętego. Organizacja na najwyższym poziomie. Br. Piotr zadbał o najdrobniejszy szczegół. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni za ten czas. Podpisujemy się rękami i nogami 😎 polecamy w 100% 😉 Bóg jest dobry! Emocje wciąż nie opadają bo choć weekend nie był łatwy wywołał we mnie super przeżycia. Polecam każdemu bez względu na staż małżeński, wiemy z Mężem, że każde takie spotkanie owocuje w przyszłości. A Randka Małżeńska? REWELACJA! Zachęcam a My z pewnością tam wrócimy.

Agata i Krzysztof

Weekend małżeński to bardzo dobry czas dla naszej relacji małżeńskiej. Dzięki wiedzy i doświadczeniu prowadzącego Piotra naprawdę można zejść na głębię swojego serca i odkryć tam nowe pokłady miłości do współmałżonka. Dużo praktycznych rad i ćwiczenia w parach 😉 P.S. Dzieci były zaopiekowane i szalały w gronie swoich rówieśników.

Dorota i Marek

Weekend Małżeński – to wyjątkowy czas przygody przeżytej we dwoje. Można tu zejść do najskrytszych jaskiń serca i wspiąć się na najwyższe szczyty właśnie odkrytych spostrzeżeń (szczególnie kiedy w końcu ta druga strona ma za zadanie pomilczeć! 🙂 ). Wszystko to w świetnej atmosferze, pełnej humoru i zrozumienia. No i konkrety, z którymi nie sposób się nie zgodzić. Przede wszystkim jednak niesamowity Brat Piotr, który zarówno w przekazie, tworzonym klimacie, poczuciu humoru i okazywanej serdeczności – słowem na każdym kroku, daje odczuć jak świetnym jest profesjonalistą (w końcu terapeuta małżeństw!). Wyjeżdżamy z poczuciem ogromnej wdzięczności z nadzieją na kolejne weekendy!

Basia i Franciszek

Propozycja wyszła od męża. Nie wierzyłam że da się na tej płaszczyźnie coś zrobić odbudować. Wydawało mi się po 24 latach małżeństwa to jest nie realne byśmy umieli ze sobą być blisko, rozmawiać o swoich uczuciach, odczuciach, myślach. Nic prócz dzieci i wspólnego zamieszkania nas nie łączyło. Działaliśmy funkcyjnie - zakupy, pranie, ustalanie co na obiad. Niby relacja... tak relacja funkcyjna ,zadaniowa. Czy to jest bliskość? Czy to jest miłość? NIE !!! PIOTR wielki skromny człowiek otworzył przy pomocy różnych narzędzi nam oczy by widziały , uszy by słyszały i serca by kochały współmałżonka. Niesamowite przeżycie, emocje których nie da się opisać ! Trzeba to przeżyć - wspaniałe doświadczenie ! Po pierwszych warsztatach ,,Spotkać się w dialogu" miałam chęć poznania jeszcze większej ilości wiedzy by moje małżeństwo było lepsze, bym mogła wprowadzać w sobie zmiany by mąż kochał mnie bardziej (myślałam że bardziej się nie da), bym ja rozumiała go lepiej, by mąż kochał i rozumiał mni

Marta i Leszek

Niezapomniane przeżycie, bardzo rodzinna i ciepła atmosfera podczas weekendów. Okazja do poznania wzajemnych swoich potrzeb, odkryciu siebie na nowo i dotarcia do serca współmałżonka. Czyli na to, na co najbardziej brakuje nam czasu w ciągu tygodnia. Polecamy wszystkim parom udział. Nie pożałujecie 🙂

Agnieszka i Przemek

Polecam wszystkim małżeństwom zarówno tym wzorowym jak i tym na zakrętach- nie pożałujecie. Gwarantuję niezapomniane przeżycia, które po zakończonych warsztatach będą owocować w kolejne.

Małgosia i Jacek

Bardzo profesjonalne zajęcia, we wspaniałej ciepłej atmosferze. Właśnie wróciliśmy z kolejnych rekolekcji - jest o czym myśleć i wprowadzać w życie. Polecam wszystkim - czy narzeczonym, czy z małym stażem małżeńskim, czy z dużym. Zawsze w małżeństwie znajdą się sfery wywołujące konflikty, a tu można się dowiedzieć z czego to może wynikać i jakie są drogi do ich rozwiązywania. Wielkie dzięki bracie Piotrze za wspaniałą robotę. Szczęść Ci Boże!