Bliskość przez dotyk i relację. Tango Argentyńskie / Wolne miejsca

Weekend Małżeński: Bliskość przez dotyk i relację. Tango Argentyńskie. 16-18 LUTY 2024 roku.

Tango małżeńskie, to ciekawa forma spędzania wolnego czasu, bycia ze sobą, pogłębiania więzi małżeńskiej, realizowania wspólnej pasji.

Według nas rewelacyjnym sposobem na robienie czegoś razem w małżeństwie może być taniec, a konkretnie tango argentyńskie.

Odkryliśmy bowiem, że filozofia tego pięknego tańca świetnie wpisuje się w aspekt pogłębiania relacji małżeńskich. Dotyczy to zarówno tych, którzy startują, jak i dojrzałych par małżeńskich :)

Każdy może tańczyć, nie trzeba mieć predyspozycji tanecznych, wystarczy pragnienie wspólnego spędzania czasu.

Bliskość

W tańcu bliskość jest czymś naturalnym. Nie da się tańczyć „ w parze” na odległość. Musimy się dotknąć, zbliżyć do siebie, objąć. Czujemy swój oddech, nawet możemy usłyszeć bicie serca tej drugiej osoby. Czujemy dotyk. Jaki on jest? Pewny, mocny czy słaby, nieśmiały. Może sztywny, bez „wyrazu”. W tangu ma nam być wygodnie, dobrze, komfortowo. Ta nasza bliskość powinna być dla nas przyjemna, niewymuszona, trochę spontaniczna i trochę… bez granic. Ma nam dawać radość. Tak, że będziemy chcieli jeszcze i jeszcze…Ta bliskość dla nas małżonków musi być wyłączna. Dla nas w tangu bliskość dwojga ludzi jest szczególna i dlatego wydaje się nam, że pełnię takiej bliskości można uzyskać tylko wtedy, gdy staje do tanga małżeństwo. Bardzo ważna sprawa, bez bliskości ciał wieje chłodem w małżeństwie. Bliskość rozwiązuje wiele problemów, bez słów.

Komunikacja -  mega ważna sprawa, tomy na ten temat napisali. Bez komunikacji nie ma relacji. Ja nie wiem, co tak na prawdę myśli i czuje druga osoba. Jeśli mi nie powie, wymyślę sobie coś...i będę pewna, że tak właśnie jest, jak sobie wymyśliłam. Żeby jednak słyszeć, co mówi druga osoba, trzeba SŁUCHAĆ. W tańcu jest tak samo, musimy się nawzajem w siebie wsłuchiwać, otworzyć się na to co "mówi" do mnie w tańcu mąż i odpowiadać. Pojawia się swoisty dialog ciał - podaję rękę, czuję dotyk, obejmuję, przytulam się, czuję ciepło, to znów trochę się odsuwam, patrzę w oczy, może uśmiech (bo nam pięknie wyszła jakaś figura i było super). Ile na co dzień mamy takich chwil?

Poznawanie –  coś, co nigdy nie jest i nie powinno być w małżeństwie zakończone. Otwarcie na drugą osobę, bo nigdy do końca wszystkiego o niej nie wiemy, akceptacja. Możemy być mile zaskoczeni...

Rywalizacja –  czasem w małżeństwie jeden z głównych problemów. Jeśli go teraz przeniesiemy na grunt tańca, to mamy: despotycznego faceta, który "tu rządzi" i wszystko wie najlepiej. Mówi :"ja tu prowadzę" i nic do niego nie dociera, że na przykład ja chciałabym inaczej. Jednym słowem męska dominacja. Albo pani, która ma "władzę" i , co jeszcze gorsze niż w pierwszym przypadku, prowadzi w tańcu swojego mężczyznę i decyduje o wszystkim. Ma wszystko pod kontrolą, ale to nie o to chodzi. Ja nie muszę być górą, a dużo więcej mam w tańcu przyjemności, gdy się pozwolę poprowadzić. Pojawiają się wtedy miłe niespodzianki, mogę się rozluźnić i wtedy najwięcej " korzystam", odpowiadam na propozycje tanecznego partnera i super nam się tańczy

Poddanie się – to takie wspólne wejście w rytm, muzykę. Pozwolenie na odrobinę utraty kontroli. Jesteśmy w tym jednak bezpieczni, bo "tkwimy" w tym we dwoje, najbliżsi sobie ludzie. Poddanie się to także powierzenie się, oddanie. Jest tu zaufanie, że nie stanie mi się nic złego. Jest tu przekonanie o męskiej sile i kobiecym pięknie i delikatności. Ale musi być równowaga i dialog. On tworzy taniec, projektuje go...dla niej. Ona odczytuje jego pomysł, jego "księgę".

Przyjemność-  ogromna, męska i kobieca. Każda z nich inna, ale są ściśle ze sobą połączone i od siebie uzależnione. Bez egoizmu.

Pasja –  coś, co może bardzo połączyć małżonków i niech będzie to taniec.

Termin: 16-18 LUTY 2024

Miejsce: Zakroczym; Centrum Duchowości "Honoratianum"; ul. Honorata Koźmińskiego 36

Koszt: 900 zł od pary + / za pobyt dzieci: do 3 lat włącznie za darmo / od 4 roku 200 zł / dziecko 6-10 lat 300 zł / dziecko od 11 lat i więcej 400 zł + składka na opiekunkę dzieci w wieku 3 - 6 lat (w zależności od ilości dzieci w całej grupie)
Osoby, które mogą wpłacić większą sumę, zachęcamy do wyrażenia w ten sposób pomocy tym, którzy nie mogą zapłacić całej kwoty. Możesz także w ten sposób wspomagać dalszą działalność i rozwój Weekendów Małżeńskich. Dziękujemy za każdy dar serca.

W czasie Rekolekcji zapewniamy:

 • swobodę i wolność - nikogo do niczego nie zmuszamy
 • opiekę do dzieci w wieku powyżej 3 lat
 • smaczne i domowe wyżywienie w ramach trzech posiłków + napoje i słodycze
 • noclegi w pokojach małżeńskich i rodzinnych wraz z pościelą i ręcznikami
 • materiały warsztatowe zebrane w oryginalnej firmowej teczce
 • atmosferę dyskrecji i intymności oraz bliskiej relacji ze współmałżonkiem
 • miłą oprawę muzyczną kojącą duszę
 • każda para otrzymuje eleganckie i wytworne miejsce do budowania relacji w postaci pięknie przygotowanego stolika z krzesłami
 • możliwość spowiedzi
 • całodobowy dostęp do kaplicy
 • życzliwość i otwartość prowadzących Weekend: , br. Piotra Zajączkowskiego, kapucyna, terapeuty małżeńskiego i doradcy psychologicznego

"Opieka nad dziećmi":

 • chcemy zauważyć, że dla zapewnienia sobie pełnego i spokojnego udziału w rekolekcjach warto pozostawić dzieci pod opieką w domu. To gwarantuje komfort pracy małżonków w formie warsztatowej.
 • zapewniamy opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat.
 • w przypadku młodszych dzieci istnieje możliwość przyjazdu z własną opiekunką do dziecka - koszt pobytu opiekunki (z wyżywieniem i noclegiem): 300 zł.
 • starszym dzieciom, powyżej 6 lat, które nie będą chciały pozostawać z opiekunkami i bawić się w sali, Rodzice muszą zagospodarować czas we własnym zakresie.
 • pary oddające dzieci do opieki składają się na opiekunki (wysokość składki zależy od liczby wszystkich dzieci podczas rekolekcji).
 • zapewniamy pomieszczenie, w którym znajduje się do dyspozycji wiele zabawek oraz Plac Zabaw na świeżym powietrzu.

Ramowy program rekolekcji: (zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie)
Ponieważ wszystkie punkty programu rekolekcji stanowią jedną całość, nie jest możliwe, aby uczestniczyć tylko w jakiejś części zajęć.

Piątek:

Przyjazd i rejestracja w Recepcji już od godz. 14.00. Klasztorny duży ogród i dobra kawa w naszej Kawiarni pomoże odetchnąć i odpocząć.

19.00 Kolacja w stołówce na dole
20.00 – 22.00 Zapoznanie się, przedstawienie tematu rekolekcji + Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko), na koniec krótka modlitwa.

Sobota:

7.30 dla chętnych krótka Eucharystia

8.00 Śniadanie w stołówce na dole + kawa w sali warsztatowej
9.00 – 12.45 Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko)
13.00 Obiad w stołówce na dole
15.00 Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko)
18.30 Kolacja w stołówce na dole
20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy na górze – modlitwa o uzdrowienie relacji małżeńskiej + Obrzęd Przebaczenia i Zerowania (dla chętnych). Możliwość spowiedzi świętej.
21.30 Wieczór Małżeński (dla chętnych) / Zabawa taneczna.

Niedziela:

8.00 Śniadanie w stołówce na dole + zmywanie
9.00 – 11.45 Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko)
12.00 Eucharystia niedzielna w kaplicy u góry + Obrzęd Odnowienia Przyrzeczeń Małżeńskich (dla chętnych)
13.00 Obiad w stołówce na dole + zmywanie
14.00 Wyjazd z ośrodka


Event Booking Form

About Post Author

kapucyn1972