Kocham Cię takim jakim jesteś. Zakroczym

31 marca - 2 kwietnia 2017; Weekend Małżeński: Kocham Cię takim jakim jesteś

Miłość to proces. Aby stawała się pełna i prawdziwa potrzeba czasu. Gdy jest dojrzała to akceptuje. Bezwarunkowo. Gdy jest egoistyczna to stawia warunki. Często mylimy akceptację ze stawianiem wymagań.

„Jest mi zimno
Nie tylko w zimie
Marznę wśród ludzi
Mijają mnie, wyprzedzają… nawet na mnie nie spojrzą
Jestem dla nich niczym
Dlatego kurczę się z zimna prawie codziennie”. Chłopiec – 17 lat

To prawda. Miłość zaczyna się od dostrzeżenia człowieka. Od wyodrębnienia go z tła, z tłumu. W Ewangeliach powtarza się jakże często zdanie: „Jezus spojrzał na niego”. O takie właśnie spojrzenie chodzi. O takie, dzięki któremu człowiek staje się kimś na kim spoczywa całe zainteresowanie. Dobrze, gdy to spojrzenie nie zawiera w sobie ocen, nie przykłada żadnych miar, żadnych wzorców, nie porównuje z innymi. Gdy jest to spojrzenie, które dostrzega człowieka jakim on po prostu jest.

Drugim aktem miłości jest akceptacja. To przyjęcie człowieka. Zgoda na to, że jest jaki jest. Czasem akceptacji towarzyszy upodobanie, a nawet zachwyt. Ale nie one stanowią trwały element miłości. Zachwyt może towarzyszyć rodzącej się miłości. Może się pojawiać jak gość w niektórych spotkaniach, ale nie jest trwałym i niezbędnym elementem miłości.

Miłość „pomimo wszystko” jest większa od miłości fascynacji. Dopiero wtedy miłość staje się w pełni naprawdę akceptująca. Pełną akceptacją mogę obdarzyć człowieka dopiero wtedy, kiedy stracę złudzenia, kiedy zobaczę go w jego pełnej rzeczywistości, w jego realizmie, jego granicach. A zatem wchodzę na drogę kochania „pomimo”. Pomimo granic, pomimo braków, pomimo mojego rozczarowania.

Elżbieta Sujak

Poruszymy problem wielu par małżeńskich. Żona lub mąż twierdzi, że kocha współmałżonka takim jakim jest, a następnie zaczyna przekształcać go w człowieka, którego sobie wymarzyła. Mąż odczuwa, że jest niedowartościowany i przeżywa frustrację płynącą z niemożności zadowolenia żony. To sprawiło, że zaczął się zastanawiać czy żona go naprawdę kocha. Przez modlitwę o uzdrowienie relacji małżeńskiej oraz odnowienie przyrzeczeń będziemy prosić Boga aby swoją łaską nas przemieniał…

Termin: 31 marca - 2 kwietnia 2017

Miejsce: Zakroczym; Centrum Duchowości "Honoratianum"; ul. Honorata Koźmińskiego 36

Koszt: 400 zł od pary + za dziecko powyżej 4 roku życia 50 zł + składka na opiekunkę
Osoby, które mogą wpłacić większą sumę, zachęcamy do wyrażenia w ten sposób pomocy tym, którzy nie mogą zapłacić całej kwoty. Możesz także w ten sposób wspomagać dalszą działalność i rozwój Weekendów Małżeńskich. Dziękujemy za każdy dar serca.

W czasie Rekolekcji zapewniamy:

  • opiekę do dzieci
  • pełne wyżywienie + napoje i słodycze
  • noclegi w pokojach małżeńskich i rodzinnych

"Opieka nad dziećmi":

  • zapewniamy opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat.
  • w przypadku młodszych dzieci istnieje możliwość przyjazdu z własną opiekunką do dziecka - koszt pobytu opiekunki (z wyżywieniem i noclegiem): 100 zł za dobę.
  • starszym dzieciom, powyżej 6 lat, które nie będą chciały pozostawać z opiekunkami i bawić się w sali, Rodzice muszą zagospodarować czas we własnym zakresie.
  • pary oddające dzieci do opieki składają się na opiekunki (wysokość składki zależy od liczby dzieci).
  • zapewniamy pomieszczenie, w którym znajduje się do dyspozycji wiele zabawek oraz Plac Zabaw na świeżym powietrzu.
  • chcemy zauważyć, że dla zapewnienia sobie pełnego i spokojnego udziału w rekolekcjach warto pozostawić dzieci pod opieką w domu. To gwarantuje komfort pracy małżonków w formie warsztatowej.

Ramowy program rekolekcji:
Ponieważ wszystkie punkty programu rekolekcji stanowią jedną całość, nie jest możliwe, aby uczestniczyć tylko w jakiejś części zajęć.

Piątek:
19.00 Kolacja w stołówce na dole + zmywanie
20.00 – 22.00 Zapoznanie się, przedstawienie tematu rekolekcji + Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko), na koniec krótka modlitwa.

Sobota:
7.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy na górze
8.00 Śniadanie w stołówce na dole + zmywanie + kawa w sali warsztatowej
9.00 – 12.45 Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko)
13.00 Obiad w stołówce na dole + zmywanie
14.30 Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko)
18.30 Kolacja w stołówce na dole + zmywanie
20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy na górze – modlitwa o uzdrowienie relacji małżeńskiej. Możliwość spowiedzi świętej.
21.30 Randka Małżeńska z Grą Małżeńską - sala warsztatowa.
od 21.30 Możliwość rozmowy z prowadzącym warsztaty kapłanem

Niedziela:
8.00 Śniadanie w stołówce na dole
9.00 – 11.45 Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko)
12.00 Eucharystia niedzielna + Obrzęd Przebaczenia i Zerowania + odnowienie Przyrzeczeń Małżeńskich
13.00 Obiad w stołówce na dole.
14.00 Podsumowanie warsztatów – obrzęd przebaczenia i zerowania
14.30 Wyjazd z ośrodka

[button icon="fa-suitcase" size="large" backgroundcolor="#dd3333" color="#ffffff" target="_blank" link="https://weekendmalzenski.pl/online-booking-form/"]Zapisz się już teraz[/button]


Event Booking Form

About Post Author

kapucyn1972

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *