Poczuj Uczucia, aby je zrozumieć. Praktyczny kurs kontaktu z tym co czuję i opieki nad sobą / Kurs online

Widzę, że chyba czujesz złość" - "Ja się złoszczę? O czym ty mówisz? Gdybyś mnie nie denerwował, to byłoby spokojnie." - "Czyli czujesz złość?" - "Przestań z tą złością!" - "Ok. Tylko, że ja potrzebuję rozmowy o tym co ja czuję i co Ty czujesz, co przeżywasz, bo widzę, że Cię nosi." - "Nosi mnie i tyle. Nie trzeba o tym rozmawiać." - "Dlaczego?" - "O wiele łatwiej byłoby żyć, gdyby nie te nerwy, które mi przeszkadzają. Sam widzisz co się ze mną dzieje." - "A może Ci ulży jak to wyrzucisz z siebie?" "Ale co mam wyrzucić? Nie mam pojęcia co to jest. Jest mi okropnie, gdy mam w sobie te nerwy, a ja nie chcę tego, bo lubię spokój. Lepiej będzie jak zapalę papierosa. Od razu się uspokoję."

Oczywiście uczucia i emocje to także miłość, radość, spokój, zadowolenie, ciepło, nadzieja i wiele innych. W takich uczuciach lubimy trwać. Jednak, tak jak Słońce wschodzi i zachodzi i raczej nikt z tym nie dyskutuje, to czasami dla wielu osób uczucia i emocje to trudne i niepotrzebne sprawy, których nie chcemy. I tak bywa, gdy silne i nieprzyjemne emocje nam towarzyszą. Jednak jest jeszcze gorzej, gdy przed nimi uciekamy i chcemy, aby jak najszybciej zniknęły. Wtedy wchodzimy w tłumienie uczuć i szybko staramy się czymś zająć, aby już o tym nie myśleć i... nie czuć. Czyli, nie czuć siebie, bo uczucia są moje i są częścią mnie, a kontakt z nimi, to kontakt ze sobą samym, co pozwala być blisko siebie i być prawdziwym i autentycznym człowiekiem.

Z uczuciami jest jak z bólem, gdy ktoś stanie Ci na stopę. Wtedy czujesz ból, który mówi Ci /informuje/, że dzieje się coś niedobrego. Dzięki temu możesz zareagować, aby nie stracić stopy i aby zaopiekować się stopą. Wyobrażasz sobie co by było, gdybyś nie mógł czuć bólu?

Szczególnie cenny jest kontakt z własnymi uczuciami, gdy jestem w małżeństwie lub związku, bo bez uczuć i emocji, to tak naprawdę nie da się dobrze i głęboko KOMUNIKOWAĆ. Tak, taka właśnie jest prawda. A bez głębszej komunikacji nie da się zbudować bliskiej więzi, bo ona bazuje na wzajemnych potrzebach, a o nich właśnie mówią nasze uczucia. Gdy potrzeby w związku są  jakoś zaspokajane, to czujemy przyjemne uczucia takie jak: szczęście, spełnienie, błogość i nasycenie i wtedy pogłębia się więź między nami. Pogłębiająca się więź z kolei uruchamia w nas jeszcze większe doznania przyjemności, czyli uczucia, które chcemy przeżywać.

Zawsze "coś" czujemy, ale nie zawsze wiemy co czuję i dlaczego to czuję. Nawet jeśli nazwę swoje odczucia, to najczęściej nie wiem dlaczego to czuję, a zwłaszcza po co mi te uczucia? A moje uczucia "chcą" mi coś "powiedzieć". Nie pouczyć lub zdołować, albo ocenić mnie, ale pokazać mi samemu dlaczego to czuję i w związku z czym to czuję i to, że MOGĘ to czuć.

Dlaczego tego "chcą"?

Uczuciom chodzi o mnie samą/ego. Istnieją tylko dla mnie i mówią tylko o mnie jak najlepsi przyjaciele. Tak, przyjaciele, bo są najbardziej prawdziwe i chcą tylko mojego dobra.

Chcesz je poczuć? Spotkać się z nimi? Zrozumieć o co im chodzi, czyli Tobie? Z pewnością Twoja własna mądrość i zaradność pozwoli Ci zyskać jeszcze więcej, gdy weźmiesz udział w tym kursie. Jeśli tak o tym myślisz, to zapraszam Cię na ten kurs, a ja będę Ci pomagał.

🔷 ZACZYNAMY 15 LISTOPADA 2023 (Środa)

🔷 6 spotkań online na Skype na żywo (albo obejrzenie nagranego materiału filmowego ze spotkania w dowolnym czasie).

🔷 Jedno spotkanie raz w tygodniu przez 1,5 godz. od 21.00 do 22.30.

🔷 Spotkanie składa się z 2 części: przedstawienie treści merytorycznej oraz czas na pytania i odpowiedzi. Część merytoryczna jest nagrywana i dostępna do pobrania.

🔷 Na swojego e-maila otrzymujesz propozycje ćwiczeń dla siebie, aby zdobyć umiejętność odczuwania i zrozumienia swoich uczuć.

🔷 1 ćwiczenie w czasie kursu do własnego wykonania. Prowadzący też wykonuje ćwiczenie i dzieli się nimi z Uczestnikami kursu.

🔷 Możliwość wykupienia indywidualnych konsultacji online.

🔷 Możesz korzystać z Kursu tak długo jak chcesz i wielokrotnie do niego wracać, bo wszystko otrzymujesz na swojego e-maila.

🔷 Kurs staje się Twoją własnością.

🔷 Dostęp do materiałów bez ograniczeń czasowych.

🔷 Wszelkie prawa ZASTRZEŻONE. Proszę nie kopiować kursu i nie wysyłać innym osobom. Raczej zachęcać, aby same wzięły w nim udział.

Daty spotkań przez Skype:

1 spotkanie: 15 listopada / 2 spotkanie: 22 listopada / 3 spotkanie: 29 listopada / 4 spotkanie: 6 grudnia / 5 spotkanie: 13 grudnia / 6 spotkanie: 20 grudnia.

Kurs polega na:

Połączeniu się przez link ze Skype i uczestniczeniu na żywo w spotkaniu z prowadzącym kurs lub obejrzeniu nagranego materiału na Skype w 6 spotkaniach, gdzie jedno spotkanie jest raz na tydzień.

Drogą mailową otrzymujesz dodatkowe materiały do pracy własnej.

Kurs jest dla Każdego.

Koszt kursu to 5 wersji do wyboru:

I. Podstawowa 249 zł (bez konsultacji on-line w czasie trwania kursu)

II. Promocyjna 199 zł (tylko dla Uczestników poprzednich moich kursów online)

III. Małżeńska 400 zł a nie 498 zł (gdy Małżonkowie rozpoczynają kurs jednocześnie)

IV. Rozszerzona 349 zł (jedna konsultacja on-line z prowadzącym kurs w dowolnym momencie kursu)

V. Rozszerzona Plus 449 zł (dwie konsultacje on-line z prowadzącym kurs w dowolnym momencie kursu)

Konsultację możesz wykupić także później lub po zakończonym kursie.

Zapisy:

Wyślij SMSa na nr tel kom 504 328 796 podając swoje Imię i Nazwisko, nazwę Kursu oraz adres e-mail. A następnie POCZEKAJ na moją odpowiedź. W odpowiedzi podam Ci co dalej trzeba zrobić. Dziękuję :)

Kurs prowadzi br. Piotr Zajączkowski, kapucyn, dr teologii z zakresu duszpasterstwa rodzin, doradca psychologiczny i duchowy Par, organizator Weekendów Małżeńskich i kursów online.

PLAN KURSU:

W czasie całego Kursu praktykujemy rozbudowany Dziennik Uczuć.

Spotkanie 1: Twój mózg a uczucia / Dobre czy złe uczucia / Poczuj uczucie i rozpoznaj je w danej sytuacji / Przyjęcie uczucia czyli własne pozwolenie / Mogę czuć WSZYSTKO.

Spotkanie 2: Przeżywam swoje uczucie / Opiekuję się sobą w trudnych emocjach / Sposoby opieki nad sobą / Dziennik Uczuć / Mogę czuć złość.

Spotkanie 3: Krąg sensu emocjonalnego / O czym informuje mnie to, co czuję? / Odczytuję informację z uczucia / Mogę czuć zazdrość / 1 sesja na żywo w kontakcie z tym co czuję.

Spotkanie 4: Toksyczne podejście do własnych uczuć / Kto odpowiada za moje uczucia? / Kto odpowiada za uczucia i emocje Współmałżonka i bliskiej mi osoby? / Mogę czuć wstyd.

Spotkanie 5: Mówię o tym, co czuję? / Jak przez emocje i uczucia budować więź ze Współmałżonkiem / Pułapka "kupowania" uczuć od Współmałżonka / Zakochanie to też uczucie.

Spotkanie 6: Życie duchowe a uczucia / 2 sesja na żywo w kontakcie z tym co czuję.


Event Booking Form

About Post Author

kapucyn1972