Miłość cierpliwa jest. Cierpliwa praca nad sobą. Zakroczym.

Weekend Małżeński w Zakroczymiu. 14 - 16 luty 2020: Miłość cierpliwa jest - cierpliwa praca nad sobą.

Te rekolekcje, podobnie jak "Temperament Pary Małżeńskiej", są realizowane w temacie osobowości i mojego temperamentu. Wiemy, że każdy z nas posiada mocne strony i te słabsze. I to jest normalne. Jeżeli jednak nie podejmujemy świadomej pracy nad swoimi cechami osobowości, czyli mocne wzmacniamy i słabsze temperujemy, to prędzej czy później przejdą w stronę skrajności i będą wywoływać negatywne reakcje otoczenia. Bardzo często te same cechy można uznać za wady i zalety, w zależności od siły ich natężenia, a wiele pozytywnych cech doprowadzonych do skrajności staje się wadami. Zdolność towarzyskiego sangwinika do prowadzenia barwnej konwersacji wszędzie, gdziekolwiek się znajdzie, jest zaletą pożądaną przez innych; w skrajnych przypadkach jednak towarzyski sangwinik może mówić bez przerwy, nie dopuszczać innych do głosu, przerywać im i odbiegać zbyt daleko od prawdy. Podobne sytuacje możemy zauważyć w przypadku innych typów temperamentów. Jednak jest na to sposób: praca nad swoją osobowością.

Dziecko nie rezygnuje z chodzenia tylko dlatego, że kilka razy się przewróciło... A ty zamierzasz się poddać, bo coś ci kilka razy nie wyszło?

Bardzo często nie jesteśmy też świadomi własnych potrzeb oraz tego, że jestem jedyną i pierwszą osobą odpowiedzialną za ich zaspokojenie. Niejednokrotnie własne potrzeby są ukrywane pod oczekiwaniami skierowanymi do innych i rodzą wtedy przekonanie, że to inni powinni je spełniać. Dotarcie do źródła, czyli do tego jaka jest moja potrzeba uwalnia mnie i pozwala jasno dostrzec, że tę to ja odpowiadam za zaspokojenie danej potrzeby.

Warto, aby każdy z nas, zwłaszcza w relacji małżeńskiej, zajrzał do swojego wnętrza i odszukał te znamiona, póki nie będzie za późno. Oczywiście nie jest to łatwa sprawa. Najchętniej ukrywamy swoją prawdę przed samymi sobą.  Dlatego przez modlitwę o uzdrowienie relacji małżeńskiej będziemy prosić Boga aby swoją łaską nas przemieniał...

Ubóstwo i hańba spada na tego, kto wyłamuje się z karności;
lecz kto zważa na karcenie, ten jest czczony.
Prz 13:18

Opis rekolekcji: Miłość jest cierpliwa. Nie tylko w relacji do współmałżonka, ale także w relacji do samego siebie. Gdy odkrywamy swoją słabość w kochaniu, w relacjach, w uwarunkowaniach rodziny pochodzenia, zaczynamy dostrzegać potrzebę zmian, aby pomóc sobie samemu. Dlatego te rekolekcje służą ukazaniu potrzeby pracy nad sobą samym.

Cel rekolekcji: Poprzez ćwiczenia i treści rekolekcji pomóc uczestnikowi w uświadomieniu sobie, że więź w związku i relacja potrzebują rozwoju przez cierpliwą pracę nad sobą.

Dowiemy się i nauczymy:

 • poznamy własny temperament i potrzeby emocjonalne, które z niego wynikają
 • poznamy sposób jak przejąć odpowiedzialność za swoje potrzeby, aby nie żyć w sposób reaktywny przerzucając odpowiedzialność na innych
 • co zależy ode mnie a co nie, czyli na co mam wpływ, a na co nie mam wpływu i nie muszę za to brać odpowiedzialności i nie powinienem jej brać na siebie
 • poznamy sposoby pracy nad konkretnymi słabymi stronami danych temperamentów
 • przyjrzymy się swoim fałszywym przekonaniom i podejmiemy wysiłek ich zmiany

Termin: 14 - 16 luty 2020

Miejsce: Centrum Duchowości "Honoratianum" w Zakroczymiu; ul. o. Honorata Koźmińskiego 36

Koszt: 400 zł od pary + za dziecko powyżej 4 roku życia 100 zł + składka na opiekunkę
Osoby, które mogą wpłacić większą sumę, zachęcamy do wyrażenia w ten sposób pomocy tym, którzy nie mogą zapłacić całej kwoty. Możesz także w ten sposób wspomagać dalszą działalność i rozwój Weekendów Małżeńskich. Dziękujemy za każdy dar serca.

W czasie Rekolekcji zapewniamy:

 • swobodę i wolność - nikogo do niczego nie zmuszamy
 • klimat dobrowolności udziału w proponowanych zajęciach rekolekcji
 • opiekę do dzieci w wieku powyżej 3 lat
 • smaczne i domowe wyżywienie w ramach trzech posiłków + napoje i słodycze
 • noclegi w pokojach małżeńskich i rodzinnych wraz z pościelą i ręcznikami
 • materiały warsztatowe zebrane w oryginalnej firmowej teczce
 • atmosferę dyskrecji i intymności oraz bliskiej relacji ze współmałżonkiem
 • miłą oprawę muzyczną kojącą duszę
 • każda para otrzymuje eleganckie i wytworne miejsce do budowania relacji w postaci pięknie przygotowanego stolika z krzesłami
 • możliwość spowiedzi lub rozmowy indywidualnej
 • całodobowy dostęp do kaplicy
 • życzliwość i otwartość prowadzącego Weekend, br. Piotra Zajączkowskiego, kapucyna, terapeuty małżeńskiego i doradcy psychologicznego

"Opieka nad dziećmi":

 • zapewniamy opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat.
 • w przypadku młodszych dzieci istnieje możliwość przyjazdu z własną opiekunką do dziecka - koszt pobytu opiekunki (z wyżywieniem i noclegiem): 75 zł za dobę.
 • starszym dzieciom, powyżej 6 lat, które nie będą chciały pozostawać z opiekunkami i bawić się w sali, Rodzice muszą zagospodarować czas we własnym zakresie.
 • pary oddające dzieci do opieki składają się na opiekunki (wysokość składki zależy od liczby wszystkich dzieci podczas rekolekcji).
 • zapewniamy pomieszczenie, w którym znajduje się do dyspozycji wiele zabawek oraz Plac Zabaw na świeżym powietrzu.
 • chcemy zauważyć, że dla zapewnienia sobie pełnego i spokojnego udziału w rekolekcjach warto pozostawić dzieci pod opieką w domu. To gwarantuje komfort pracy małżonków w formie warsztatowej.

Ramowy program rekolekcji: (zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie)
Ponieważ wszystkie punkty programu rekolekcji stanowią jedną całość, nie jest możliwe, aby uczestniczyć tylko w jakiejś części zajęć.

Piątek:

Przyjazd i rejestracja w Recepcji

19.00 Kolacja w stołówce na dole
20.00 – 22.00 Zapoznanie się, przedstawienie tematu rekolekcji + Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko), na koniec krótka modlitwa.

Sobota:

7.30 dla chętnych krótka Eucharystia

8.00 Śniadanie w stołówce na dole + kawa w sali warsztatowej
9.00 – 12.45 Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko)
13.00 Obiad w stołówce na dole
15.00 Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko)
18.30 Kolacja w stołówce na dole
20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy na górze – modlitwa o uzdrowienie relacji małżeńskiej + Obrzęd Przebaczenia i Zerowania (dla chętnych). Możliwość spowiedzi świętej.
21.30 Wieczór Małżeński (dla chętnych)

Niedziela:

8.00 Śniadanie w stołówce na dole + zmywanie
9.00 – 11.45 Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko)
12.00 Eucharystia niedzielna w kaplicy u góry + (Obrzęd Odnowienia Przyrzeczeń Małżeńskich - dla chętnych)
13.00 Obiad w stołówce na dole + zmywanie
14.00 Dzielenie się - Rundka - moje odczucia z rekolekcji (bardzo prosimy nie rezygnować z tego)
15.30 Wyjazd z ośrodka

[button icon="fa-suitcase" size="large" backgroundcolor="#dd3333" color="" target="_self" link="https://weekendmalzenski.pl/online-booking-form/"]Zapisz się już teraz![/button]


Event Booking Form

About Post Author

waldekzajaczkowski