Pokochaj siebie w małżeństwie.

Rekolekcje: „Pokochaj siebie w małżeństwie. Sztuka asertywności, która wzmacnia relacje”.

Rekolekcje dla Par i pojedynczych osób.

Niezbędnikiem do takiego zadania jest dobra mapa swych potrzeb i rozeznanych możliwości (wiem czego chcę, co mogę) oraz wartości (co jest dla mnie ważne). Asertywność to pewien sposób funkcjonowania. Ważne słowa kluczowe to pewność siebie (autentyczna), poczucie własnej wartości i godności, szacunek dla siebie i innych, realizacja własnych potrzeb i praw bez naruszania godności innych, szczerość, swoboda i aktywne rozumienie tego, co się dzieje (świadomość własnych i ew. cudzych emocji). Elegancja działania. Dwie nieasertywne postawy to Uległość – przyznanie innym większych praw oraz Dominacja – przyznanie sobie większych praw.

Celem warsztatu jest przyjęcie za swój stylu podróżowania przez życie małżeńskie z dużą świadomością własnego kierunku, własnego celu i własnych potrzeb.

 

Dowiemy się i nauczymy:

  • czy postawa asertywna oznacza tylko umiejętność mówienia „nie”?
  • co to znaczy być pewnym siebie z adekwatnym poczuciem własnej wartości;
  • jak dbać o własne granice i nie przekraczać je u innych;
  • dlaczego postawa asertywna jest drogą do szacunku w relacji małżeńskiej i nie tylko;
  • jak kształtować swoje reakcje, aby bez skrępowania, tremy, wstydu, zażenowania, unikania, zwodzenia, fantazjowania, odraczania w czasie, lęku, przerażenia itd. mówić o sobie dobrze, mówić o swoich wadach, przyznawać się do błędów i przepraszać, wyrażać uczucia i czasowe stany emocjonalne jakie żywimy do innych, prosić o coś co chcemy lub nam się należy, odmawiać czegoś komuś, przyjmować komplementy, przyjmować krytykę i negatywne oceny, kończyć trudne sprawy i rozmowy, reagować na trudne sprawy innych.
Przejdź do listy terminów rekolekcji