JAK DO NAS DOJECHAĆ Z WARSZAWY:

Autobusem:

– PKS do Zakroczymia z Warszawy Zachodniej (najlepiej sprawdzić dokładnie np. na wyszukiwarce połączeń www.mobilis.pl)

– Translud linia nr 6 spod Domów Centrum (godziny odjazdu do Zakroczymia w nawiasach kwadratowych)

– PolonusBUS z Dworca Warszawa Centralna (przez Jabłonnę) lub z Dworca Warszawa Gdańska (przez Łomianki)

 

Dojazd busami:

Trasę Warszawa-Płock, przez Zakroczym, obsługują też „busiki” EkoBus – zatrzymuje się w Zakroczymiu na żądanie, wymaga rezerwacji i potwierdzenia, można kupić bilet on-line.

 

Samochodem z Warszawy:

Zakroczym leży około 30 kilometrów od granic stolicy, przy trasie na Gdańsk, czyli „siódemce” (7, S7, E77). Po przejechaniu mostu na Wiśle, należy zjechać z trasy gdańskiej na trasę na Płock (62), jest to ten sam zjazd, który prowadzi do Lotniska Warszawa-Modlin, z tym że należy trzymać się kierunku na Płock. Gdy wiedzie się do Zakroczymia, trzeba skręcić w lewo za cmentarzem, tam gdzie kierunkowskaz wskazuje Centrum (na tablicy napisane jest w lewo na Centrum, w prawo na Pieczoługi). Za cmentarzem zaczyna się teren klasztoru, skręcamy w pierwszą bramę po lewej i od razu z prawej strony mamy budynek „Honoratianum”. Dzwonimy domofonem na „furta”.

POCIĄGI I SAMOLOTY:

Bardzo blisko Zakroczymia znajduje się lotnisko Warszawa-Modlin, na które można przylecieć z Gdańska, Wrocławia i wielu miast Europy, liniami Ryanair. Na to lotnisko przyjeżdżają także autobusy z kilku miast np z Białegostoku, Olsztyna, Ornety…, które dowożą pasażerów do portu lotniczego. Najbliższa stacja kolejowa to Modlin Stacja, do której co godzinę przyjeżdżają pociągi Kolei Mazowieckich z lotniska Okęcie i trzech głównych dworców Warszawy, a także inne pociągi np z Warszawy Gdańskiej i kilka dalekobieżnych (Gdańsk, Olsztyn, Kraków…). Z dworca w Modlinie jest specjalny autobus dowożący na lotnisko (4 km). Jeśli ktoś wcześniej się z nami umówi i będziemy mieli wolny samochód to możemy go odebrać z lotniska lub z dworca kolejowego 🙂

Zapisz

Zapisz