Blisko, blisko, coraz bliżej. Budujemy więź w związku. Zakroczym.

29 kwietnia - 3 maja 2018 - Długi Weekend Majowy: Warsztaty dla Par - Blisko, blisko, coraz bliżej. Budujemy więź w związku.

Celem warsztatu jest zdobycie umiejętności budowania intymności z partnerem w taki sposób, aby było nam do siebie coraz bliżej. Intymność łączy partnerów, chroni ich przed zdradą. Intymność to jeden z trzech składników dojrzałej, harmonijnej miłości. W przeciwieństwie do namiętności, intymność narasta stopniowo, w miarę trwania związku. Oznacza szacunek, wzajemne zaufanie i pragnienie dbania o dobro ukochanej osoby. Dzięki niej czujemy się bezpieczni i szczęśliwi u boku partnera. Cieszy nas sama jego obecność. Rozumiemy go i czujemy się rozumiani. Łatwiej nam wtedy mówić o dostrzeganych u partnera wadach, o wzajemnych oczekiwaniach. Rodzi się między nami wspólnota, wynikająca z tego, że wiele o sobie wiemy, wiele razem przeżyliśmy. Wypracowaliśmy sobie własny język intymny, drobne, łączące nas rytuały.

Intymność męska jest nieco inna niż kobieca. Mężczyźni częściej rozumieją ją jako działanie, razem wykonywaną pracę, wspólnie przeżywaną zabawę lub seks. Według większości kobiet poczucie bliskości rodzi się w rozmowach. Dla wielu tak pociągająca, u innych bliskość może jednak wzbudzać lęk. Jak pisze Cartarescu: „Niektórzy obawiają się życia w związku właśnie z powodu perspektywy oglądania drugiej osoby w najobskurniejszych sytuacjach. Ale moja miłość tym się właśnie żywi. Lubię chodzić z nią na zakupy, pić z nią kawę, patrzeć, jak leży w wannie, i gadać o UFO. Lubię przyglądać się, jak je i jak wiesza pranie. Gdy się kochamy, nasza intymność jest rzeczą najsilniejszą i nasza przyjemność zależy całkowicie od niej. Właściwie kochają się dwa ciała, które znają się bezgranicznie i które wciąż nie mają siebie dosyć, odkrywają siebie wciąż na nowo. Wiem, co zrobi w każdej chwili, a jednak jestem nieustannie zaskakiwany. Im lepiej znam jej skórę, ścięgna, zmarszczki, jej gesty i słowa, tym większa i bardziej zdesperowana jest moja ciekawość”. Intymność jest znacznie trwalsza i bardziej stabilna niż namiętność, ale i ją można zniszczyć. Jak? Według profesora Bogdana Wojciszke, zamiera ona pod wpływem egoizmu, nietolerancji, braku wsparcia i... zdrady. Zdradzając, niszczymy intymność z partnerem, nie mając pewności, czy uda się ją ponownie zbudować z kimś innym.

Kiedy mija i namiętność, i intymność, pozostaje jeszcze zaangażowanie, które – w odróżnieniu od namiętności i intymności – wydaje się być najbardziej zależne od naszego świadomego wyboru. Dzięki niemu dążymy do tego, by zakochanie rozwinęło się w stały związek. Ono daje nam motywację, by pokonywać trudności i potencjalne przeszkody. Oznacza dobrowolne zobowiązanie, że chcemy dbać o związek, inwestować w relację swój czas, działania, uczucia i wysiłek. Zaangażowanie sprawia, że każdego dnia na nowo podejmujemy decyzję: chcę z nią/z nim być. A to oznacza rezygnację z innych, potencjalnie atrakcyjnych, znajomości.

Zajęcia warsztatowe do obiadu. Po obiedzie czas dla Rodziny i Małżeństwa. Wieczorami: Randka z Grą Małżeńską.

Termin: 29 kwietnia - 3 maja 2018 - Długi Weekend Majowy

Miejsce: Zakroczym; Centrum Duchowości "Honoratianum"; ul. Honorata Koźmińskiego 36

Koszt: 700 zł od pary + za dziecko powyżej 4 roku życia 100 zł + składka na opiekunkę
Osoby, które mogą wpłacić większą sumę, zachęcamy do wyrażenia w ten sposób pomocy tym, którzy nie mogą zapłacić całej kwoty. Możesz także w ten sposób wspomagać dalszą działalność i rozwój Weekendów Małżeńskich. Dziękujemy za każdy dar serca.

W czasie Rekolekcji zapewniamy:

 • opiekę do dzieci
 • pełne wyżywienie + napoje i słodycze
 • noclegi w pokojach małżeńskich i rodzinnych

"Opieka nad dziećmi":

 • zapewniamy opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat.
 • w przypadku młodszych dzieci istnieje możliwość przyjazdu z własną opiekunką do dziecka - koszt pobytu opiekunki (z wyżywieniem i noclegiem): 100 zł za dobę.
 • starszym dzieciom, powyżej 6 lat, które nie będą chciały pozostawać z opiekunkami i bawić się w sali, Rodzice muszą zagospodarować czas we własnym zakresie.
 • pary oddające dzieci do opieki składają się na opiekunki (wysokość składki zależy od liczby dzieci).
 • zapewniamy pomieszczenie, w którym znajduje się do dyspozycji wiele zabawek oraz Plac Zabaw na świeżym powietrzu.
 • chcemy zauważyć, że dla zapewnienia sobie pełnego i spokojnego udziału w rekolekcjach warto pozostawić dzieci pod opieką w domu. To gwarantuje komfort odnowienia relacji małżeńskiej oraz pracy małżonków w formie warsztatowej.

Ramowy program rekolekcji:
Ponieważ wszystkie punkty programu rekolekcji stanowią jedną całość, nie jest możliwe, aby uczestniczyć tylko w jakiejś części zajęć.

Niedziela:
19.00 Kolacja w stołówce na dole + zmywanie
20.00 – 22.00 Zapoznanie się, przedstawienie tematu rekolekcji + Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko), na koniec krótka modlitwa.

Poniedziałek - Środa:
7.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z medytacją dnia w kaplicy na górze (oprócz soboty i niedzieli)
8.00 Śniadanie w stołówce na dole + zmywanie + kawa w sali warsztatowej
9.00 – 12.45 Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko)
13.00 Obiad w stołówce na dole + zmywanie
13.30 - 17.30 Czas dla Małżeństwa i Rodziny. Można skorzystać z poniżej wymienionych propozycji:

 • Przez śmiech do lepszego małżeństwa - fantastyczna video-konferencja Marka Gungora
 • możliwość zwiedzania Zakroczymia - Oddział Wojska Polskiego "Nowowilejka" m.in. ZOBACZ TUTAJ >>>
 • zwiedzanie Fortu Modlin
 • zwiedzanie Muzeum Prowincjalnego Kapucynów
 • zwiedzanie klasztornych katakumb
 • nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku, 20 km od Zakroczymia ZOBACZ TUTAJ >>>
 • skorzystanie z Aquapark Warszawianka (28 km) - basen i sauny w Jachrance ZOBACZ TUTAJ >>>

15.00 – 17.00     Możliwość rozmowy/spowiedzi

17.30 Eucharystia na górze w kaplicy
18.30 Kolacja w stołówce na dole + zmywanie
20.00 Małżeński wieczór:

 • czwartek - Ćwiczenia na kontakt w relacji ze współmałżonkiem
 • piątek - Randka Małżeńska z Grą Małżeńską TUTAJ o grze więcej >>>
 • sobota - Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy na górze – modlitwa o uzdrowienie relacji małżeńskiej. Obrzęd Przebaczenia i Zerowania.

Czwartek:
8.00 Śniadanie w stołówce na dole
9.00 – 11.45 Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko)
12.00 Eucharystia niedzielna + Odnowienie Przyrzeczeń Małżeńskich
13.00 Obiad w stołówce na dole.
14.00 Pamiątkowe zdjęcie w rodzinnej Ramie
14.30 Wyjazd z ośrodka

[button icon="fa-suitcase" size="large" backgroundcolor="#dd3333" color="#ffffff" target="_self" link="https://weekendmalzenski.pl/online-booking-form/"]Zapisz się już teraz![/button]

[button icon="fa-external-link" size="large" backgroundcolor="#35ad3b" color="#ffffff" target="_self" link="https://weekendmalzenski.pl/patron/"]Wesprzyj NAS :)[/button]


Event Booking Form

About Post Author

kapucyn1972

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *