Internetowe Rekolekcje Adwentowe. Roraty małżeńskie z pokorą.

Internetowe Rekolekcje Adwentowe. 1 - 18 grudnia 2016: Roraty małżeńskie z pokorą.

Adwent w naszej Tradycji to czas intensywnego czuwania na przyjście Pana. Ale Bóg przychodzi w pokorze! Przychodzi jako Człowiek i to maleńki. Całkowicie zdany na mnie.

A gdy chcemy się przygotować, to najlepiej w środku siebie, a nie tylko na zewnątrz. Czy może być coś lepszego niż praca nad sobą, aby to osiągnąć? Powtarzamy w nieskończoność... zmienić mogę tylko siebie samego.

Pokora w związku i w miłości to droga trudna, ale jakże konieczna, aby Tej Miłości - Boga nie przegapić!

Roraty małżeńskie z pokorą!

Codzienne, krótkie video słowo + krótki tekst do refleksji na każdy dzień wysłany na maila + codzienna Eucharystia w intencji Uczestników + codzienny sms z błogosławieństwem kapłańskim na trud podjętej drogi.

Jak chcesz przeżyć Adwent w tym roku?

Jeśli żyjesz w związku małżeńskim i droga małżeńskiego życia jest Twoim sposobem na świętość, to warto ten czas wykorzystać na rozwój w tym obszarze. Bóg powołuje Cię do większej miłości wobec Twojego współmałżonka, bo tak Cię właśnie uświęca. Niezależnie od tego jak bardzo jesteś przez męża lub żonę kochany, a tym bardziej, gdy mniej lub bardziej jesteś przez niego lub nią niekochany, Bóg proponuje Ci coś co może dać Ci szansę zmiany siebie samego. Pamiętasz? Miłość w kimś najbardziej nas ku tej osobie pociąga. Rozwój miłości w sobie przyciąga tę osobę, którą chcesz kochać.

Roraty małżeńskie z pokorą to codzienna adwentowa okazja do wzrostu. Proponuję Ci drogę na której możesz skorzystać z kilku rzeczy:
1. Codzienna Eucharystia w Twojej intencji odprawiona w Zakroczymiu w Centrum Duchowości "Honoratianum" (od 1 do 18 grudnia włącznie).

2. "Roraty małżeńskie z pokorą". Codzienne obejrzenie krótkiego video-rozważania o tym, jak budować w sobie pokorę, aby nasze małżeństwo mogło być lepsze. Link do rozważania zostanie przesłany na Twojego e-maila.

3. Codzienna lektura i zadania do wykonania w pracy nad sobą, aby moja praca nad pokorą mogła się wyrazić w konkrecie. Tekst w wersji PDF i Word przesłany na adres e-mailowy.

4. Codzienne błogosławieństwo kapłańskie przez SMSa dla umocnienia w Podróży Miłości.

Miłość możliwa jest gdy opierasz ją na Bogu. Dlatego proponujemy według Tradycji Kościoła:

Modlitwę - codzienna Msza św. zostanie odprawiona w intencji Wszystkich Uczestników. Nigdy nie jesteś sam! Jeśli zechcesz możesz otrzymywać każdego dnia smsa z błogosławieństwem kapłańskim i modlitwą wspierającą Twój trud podróżowania przez 18 dni Rorat.

Jałmużna Adwentowa w dowolnej wartości przelana na konto bankowe naszego Centrum Duchowości "Honoratianum", aby otrzymać na e-maila link z nagraniem video-rozważania i otrzymać przewodnik w podróży, czyli tekst z omówieniem pracy nad sobą.

Post - codzienna realizacja zadań wynikających z video-rozważania i z tekstu.

 

Aby przystąpić do podróży należy:
przejść do formularza zapisu i wysłać zgłoszenie podając, w których elementach Rorat chcesz uczestniczyć (codzienna Msza św. w Twojej intencji; video rozważania "Roraty małżeńskie z pokorą" plus tekst do pracy własnej w domu; codzienne błogosławieństwo kapłańskie przez SMSa)

Odebrać maila z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia i numerem konta na które należy przelać Jałmużnę Adwentową.

[button icon="fa-thumbs-up" size="large" backgroundcolor="#dd3333" color="#ffffff" target="_blank" link="https://weekendmalzenski.pl/online-booking-form/"]Zapisz się już teraz![/button]


Event Booking Form

About Post Author

kapucyn1972

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *