CHCĘ DOCENIAĆ TWOJE ZALETY w 7 tygodni / Adwentowy SMSowy Kurs Online /

Chcesz wzmocnić w sobie pozytywny obraz swojego Partnera? Twojego męża lub Twojej żony? Zapraszam. Kurs inspirowany licznymi badaniami Johna M. Gottmana, światowej sławy terapeuty małżeńskiego.

Celem tego kursu jest wyrobienie w sobie nawyku pozytywnego myślenia o partnerze.

WAŻNE: Kurs nie będzie skuteczny, ani nie znajdzie zastosowania w Twoim życiu, gdy doświadczasz w Związku jakiejkolwiek przemocy!

Wtedy pozytywne myślenie o Współmałżonku może osłabić Twoją postawę obrony przed przemocą i łudzić Cię, że "wszystko się ułoży". To czego potrzebujesz w takiej sytuacji, to zwrócenie się o pomoc do specjalisty, aby nauczyć się obronić i przestać się zgadzać na przemocowe zachowania w Twoim Związku.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Metodą kursu jest

przypominanie i wspominanie tych chwil i zachowań Współmałżonka, które były lub są nadal tym wszystkim co mnie w nim urzekało i pociągało. Jest to istotne z punktu widzenia jak funkcjonuje nasz mózg. To oznacza, że PLUSY o moim Współmałżonku nigdy nie zniknęły i nadal są. Jedynie koncentrowanie się na MINUSACH sprawia, że przestaję widzieć plusy i powstaje wtedy efekt spadku satysfakcji z życia w związku.

Gdy przeżywam rozłąkę lub kryzys, albo zniechęcam się naszym małżeństwem, wtedy pojawiają się we mnie negatywne myśli osłabiające miłość. Kurs wychodzi na przeciw temu zagrożeniu pomagając rozwinąć w sobie, pomimo wszystko, sympatie i podziw dla osoby Współmałżonka.

Złość, stres, poczucie oddalenia od partnera mogą koncentrować moją uwagę na jego cechach negatywnych. To z kolei prowadzi do myśli, które mogą utrwalać poczucie cierpienia i wywołują uczucie jeszcze większego oddalenia i samotności w małżeństwie. Proponowany siedmiotygodniowy kurs ma za zadanie zapobiegać takiej tendencji, ponieważ uczy skupiania uwagi na zaletach partnera, nawet jeśli w danym momencie niezbyt się wam układa.

Przykład jak działa Kurs:

Dostajesz SMSa z Kursu w którym jest napisane np.: MYŚL "Miałam/em szczęście, że spotkałam/em mojego Współmałżonka". Powtarzaj tę myśl wiele razy. / ZADANIE "Podaj jedną korzyść płynącą z bycia żoną/mężem mojego Współmałżonka".

I teraz myślisz sobie: Czy miałam szczęście? No nie zawsze było różowo... ale czy były takie momenty, że czułam się szczęśliwa dzięki Mężowi? Tak, były. Więc mogę sobie przypomnieć taką chwilę, wspomnieć ją i rozkoszować się jej urokiem, aby pozwolić sobie na miłe uczucia. Czujesz jak tamta chwila i jej szczęście oraz radość wypełnia Cię i pomaga Ci pozytywniej spojrzeć dzisiaj na Męża lub Żonę.

I o to chodzi. Dzięki temu dostrzegasz, że warto pielęgnować w sobie PLUSY o Mężu lub Żonie, a nie MINUSY, które mogą wszystko zepsuć i dominować.

Kilka słów od Osoby, która wzięła udział w Kursie:

Chcę podzielić się jak ten Kurs zmienił moje postrzeganie. Bardzo dobry kurs dla zmiany optyki, patrzenia z tego co trudne do zaakceptowania, na to, co jest plusem i zaletą mojego męża. Bardzo dużo skorzystałam i bardzo pozytywnie to odbiło się na naszej więzi małżeńskiej. Zdecydowanie bliżej nam teraz do siebie, a zobaczenie zalet spowodowało, że rzeczywiście zamiast narastających murów zaczęłam budować most zrozumienia i sympatii. Ta strategia okazała się być bardziej owocną i służyć nam obojgu. Praktykuję do dziś. Staram się widzieć bardziej PLUS :)

Termin Kursu:

Kurs rozpocznie się 28 listopada w 1 Niedzielę Adwentu 2021 i potrwa przez 7 tygodni. Kurs będzie co jakiś czas powtarzany w kolejnych edycjach.

W kursie znajdziesz jedno pozytywne sformułowanie lub myśl na każdy dzień z siedmiu tygodni, a pod nim - zadanie do wykonania. Zastanów się nad każdą myślą i powtarzaj ją sobie przez cały dzień rozłąki z partnerem.

Forma wiadomości przysyłanych do Ciebie w ramach Kursu:

Wiadomości przesyłane są codziennie w najdogodniejszej formie dla Ciebie, w jednej z 3 opcji do wyboru:

 • zwykły sms na telefon
 • wiadomość na Messenger
 • wiadomość na WhatsAppa
 • PLUS wszystko otrzymujesz na e-mail

ADRESAT KURSU. Dla Kogo jest ten Kurs?

Kurs skierowany jest do Osób, które:

 • odczuwają jakiekolwiek trudności w relacji ze Współmałżonkiem lub z najbliższą osobą w związku;

 • doświadczają marazmu i zniechęcenia w związku;

 • odczuwają, że więź w związku osłabła lub nawet zanikła;

 • widzą we Współmałżonku większość jego słabości, upadków i potknięć niż zalet i plusów;

 • odczuwają nieprzyjemne emocje na myśl o Współmałżonku;

 • doświadczają dłuższych okresów rozłąki ze Współmałżonkiem;

 • chcą odbudować w sobie pozytywny obraz Współmałżonka;

 • chcą nauczyć się dostrzegać i wydobywać plusy a nie skupiać się na minusach we Współmałżonku;

 • pragną zrozumieć, że swoje małżeństwo jest projektem rozpisanym na całe życie i dlatego jesteśmy w drodze;

 • pragną zmienić w sobie inkwizytorskie i sądownicze podejście do Współmałżonka;

 • jeśli dostrzegasz w Sobie taką Osobę, TO TEN KURS JEST WŁAŚNIE DLA CIEBIE :)

Na czym polega ten Kurs?

 • Kurs polega na wysyłanym do Ciebie każdego dnia SMSie w podanej przy zgłoszeniu formie.
 • Kurs przeznaczony jest do pracy indywidualnej, a nie pracy w parze.
 • W wiadomości otrzymujesz jedną myśl do powtarzania w ciągu dnia oraz jedno zadanie do wykonania.
 • SMS wysyłany jest w miedzy godziną 6 a 7 rano oraz na Twojego e-maila, aby nic Ci nie uciekło, gdyby sms nie doszedł.
 • Zapoznajesz się z treścią SMSa. Warto przeznaczyć na codzienną pracę w kursie ok. 15 minut.
 • Przez cały Kurs otrzymujesz wsparcie także w postaci modlitwy a w Niedzielę sprawowana jest w Twojej intencji Eucharystia.
 • Jeśli zachcesz skorzystać z indywidualnej konsultacji, to możesz wykupić jedną z opcji i w dowolnym czasie ją zrealizować.

Koszt kursu to 3 wersje do wyboru (opłatę wnosimy dopiero po zapisaniu się smsem i otrzymaniu odpowiedzi):

I. Podstawowa 79 zł (bez konsultacji on-line w czasie trwania kursu)

II. Rozszerzona 150 zł (jedna konsultacja on-line z prowadzącym kurs w dowolnym momencie kursu)

III. Rozszerzona Plus 200 zł (dwie konsultacje on-line z prowadzącym kurs w dowolnym momencie kursu)

Zapisy: Wyślij SMSa na nr tel kom 504 328 796 podając swoje Imię i Nazwisko, nazwę Kursu, wybraną wersję kursu, oraz wybraną przez Ciebie, jedną z trzech, formę przysyłania do Ciebie wiadomości z Kursu oraz adres e-mail.

Kurs prowadzi br. Piotr Zajączkowski, kapucyn i terapeuta małżeński, organizator Weekendów Małżeńskich.


Event Booking Form

About Post Author

kapucyn1972