Warto wspierać rozwój mężczyzny. Zakroczym

Weekend Małżeński: 11 - 13 stycznia 2019. Weekend Małżeński w Zakroczymiu: Warto wspierać rozwój mężczyzny.

Celem warsztatu jest uświadomienie sobie specyfiki męskiego serca i męskiej potrzeby miłości oraz zdobycie umiejętności, aby  odpowiedzieć na jej potrzeby.

Ten temat jest bardzo istotną pomocą w poznaniu specyfiki męskiej potrzeby miłości, która wyraża się głównie przez akceptację i szacunek. Dlatego te rekolekcje łączą się ściśle z rekolekcjami pod nazwą: "Jak okazywać żonie miłość, aby czuła się kochana?" Oba tematy brane razem pod uwagę stanowią dopiero pewną całość.

Stawianie wymogów kochanemu i kochającemu mężczyźnie jest istotnym czynnikiem uruchamiającym jego potencjalne możliwości. Co więcej, brak tej stymulacji sprzyja wykluwaniu się destrukcyjnych przejawów źle ukierunkowanej energii, która nie znajduje odpowiedniego ujścia. Jednakże nie da się pogodzić postawy wymagającej od innych z postawą nie wymagającą od siebie. Urok kobiecy połączony z uwewnętrznioną godnością tworzą siłę zdolną wyzwolić u mężczyzny ogromne możliwości rozwojowe. W ślad za tym pojawia się wspaniałe uczucie wdzięczności dla tej, która stawia wymagania i dla tego, który na nie odpowiada.

Dowiemy się i nauczymy: jaka żona ma największy i dobry wpływ na męża; czego pragną mężowie najbardziej od swoich żon; co nakręca i pomaga, aby mąż stawał się odpowiedzialnym i pełnym mądrości facetem; jaki jest Boży sposób przemiany męża; w jaki sposób uzyskać najwięcej punktów u swojego męża; czy to prawda, że jeżeli mężczyznę widzi się tylko takim jaki jest, takim już pozostanie, lecz jeżeli będzie się wyrażało wiarę w niego, to stanie się lepszy i wspanialszy?

Termin: 11 - 13 stycznia 2019

Miejsce: Centrum Duchowości "Honoratianum" w Zakroczymiu; ul. o. Honorata Koźmińskiego 36

Koszt: 400 zł od pary + za dziecko powyżej 4 roku życia 100 zł + składka na opiekunkę
Osoby, które mogą wpłacić większą sumę, zachęcamy do wyrażenia w ten sposób pomocy tym, którzy nie mogą zapłacić całej kwoty. Możesz także w ten sposób wspomagać dalszą działalność i rozwój Weekendów Małżeńskich. Dziękujemy za każdy dar serca.

W czasie Rekolekcji zapewniamy:

 • opiekę do dzieci w wieku powyżej 3 lat
 • smaczne i domowe wyżywienie w ramach trzech posiłków + napoje i słodycze
 • noclegi w pokojach małżeńskich i rodzinnych wraz z pościelą i ręcznikami
 • materiały warsztatowe zebrane w oryginalnej firmowej teczce
 • atmosferę dyskrecji i intymności oraz bliskiej relacji ze współmałżonkiem
 • miłą oprawę muzyczną kojącą duszę
 • każda para otrzymuje eleganckie i wytworne miejsce do budowania relacji w postaci pięknie przygotowanego stolika z krzesłami
 • możliwość spowiedzi lub rozmowy indywidualnej
 • całodobowy dostęp do kaplicy
 • życzliwość i otwartość prowadzącego Weekend, br. Piotra Zajączkowskiego, kapucyna, terapeuty małżeńskiego i doradcy psychologicznego

"Opieka nad dziećmi":

 • zapewniamy opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat.
 • w przypadku młodszych dzieci istnieje możliwość przyjazdu z własną opiekunką do dziecka - koszt pobytu opiekunki (z wyżywieniem i noclegiem): 75 zł za dobę.
 • starszym dzieciom, powyżej 6 lat, które nie będą chciały pozostawać z opiekunkami i bawić się w sali, Rodzice muszą zagospodarować czas we własnym zakresie.
 • pary oddające dzieci do opieki składają się na opiekunki (wysokość składki zależy od liczby wszystkich dzieci podczas rekolekcji).
 • zapewniamy pomieszczenie, w którym znajduje się do dyspozycji wiele zabawek oraz Plac Zabaw na świeżym powietrzu.
 • chcemy zauważyć, że dla zapewnienia sobie pełnego i spokojnego udziału w rekolekcjach warto pozostawić dzieci pod opieką w domu. To gwarantuje komfort pracy małżonków w formie warsztatowej.

Ramowy program rekolekcji:
Ponieważ wszystkie punkty programu rekolekcji stanowią jedną całość, nie jest możliwe, aby uczestniczyć tylko w jakiejś części zajęć.

Piątek:

19.00 Kolacja w stołówce na dole + zmywanie
20.00 – 22.00 Zapoznanie się, przedstawienie tematu rekolekcji + Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko), na koniec krótka modlitwa.

Sobota:

8.00 Śniadanie w stołówce na dole + zmywanie + kawa w sali warsztatowej
9.00 – 12.45 Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko)
13.00 Obiad w stołówce na dole + zmywanie
15.00 Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko)
18.30 Kolacja w stołówce na dole + zmywanie
20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy na górze – modlitwa o uzdrowienie relacji małżeńskiej + Obrzęd Przebaczenia i Zerowania. Możliwość spowiedzi świętej.
21.30 Randka małżeńska z Grą Małżeńską

Niedziela:

8.00 Śniadanie w stołówce na dole + zmywanie
9.00 – 11.45 Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko)
12.00 Eucharystia niedzielna w kaplicy u góry + Obrzęd Odnowienia Przyrzeczeń Małżeńskich
13.00 Obiad w stołówce na dole + zmywanie
14.00 Podsumowanie warsztatów – obrzęd przebaczenia i zerowania
14.30 Wyjazd z ośrodka

[button icon="fa-suitcase" size="large" backgroundcolor="#dd3333" color="" target="_self" link="https://weekendmalzenski.pl/online-booking-form/"]Zapisz się już teraz![/button]

Zapisz


Event Booking Form

About Post Author

kapucyn1972

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *